Sprawozdanie Patrolu Straży Rybackiej działającego na terenie „Doliny Karpia” dotyczy okresu 01.01.2021 – 31.12.2021

Aktualności | 2022-02-20 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Patrolu Straży Rybackiej w Dolinie Karpia

Sprawozdanie z działań utworzonego Patrolu Straży Rybackiej działającego

na terenie „Doliny Karpia”.  Dotyczy okresu 01.01.202131.12.2021

Patrol Straży dokonywał kontroli akwenów wodnych oraz rzek na terenie LSR wykorzystując zakupiony sprzęt w postaci samochodu terenowego Suzuki Vitara 4x4 o numerach rejestracyjnych SK 715 NU, pokonując we wskazanym okresie 17069 km.

Patrole były wykonywane wraz z funkcjonariuszami Policji KP Zator, KPP Oświęcim, PSR Kraków oraz jako samodzielne patrole Straży.

W okresie wskazanym kontrolowano – 454 wędkarzy, ujawniono - 28 wykroczeń i przeprowadzono szereg działań profilaktycznych w tym asyst podczas przeprowadzanych zarybień rzeki Wisły.

W miejscach szczególnie zagrożonych kłusownictwem instalowano fotopułapki.

Należy nadmienić iż Strażnicy podjęli także interwencje sprawdzające po zgłoszeniach telefonicznych otrzymanych od wędkarzy.

W 2021 roku prowadzono dalsze działania w celu pozyskania środków Unijnych na zakup doposażenia dla Patrolu Spytkowice tj:

·         łodzi aluminiowej,

·         silnika elektrycznego,

·         drona z kamerą ,

·         termowizji,

sprzęt ten ułatwi działania Straży oraz znacząco wpłynie na bezpieczeństwo naszych wód.

Rok 2021 to dalszy czas w cieniu pandemii CoVid – 19, w związku z tym strażnicy stosowali zabezpieczenia w postaci maseczek, rękawiczek oraz płynów do dezynfekcji rąk podczas czynności kontrolnych by nie narażać siebie oraz osób kontrolowanych na zakażenie.

Adam Niemczyk

Patrol Straży ma swoją siedzibę w Spytkowicach na ulicy Zamkowej 12 oraz pod adresem Spytkowice ul. Wadowicka 109. Teren działania – obszar LGD Zator.

Osoba do kontaktu w Spytkowicach – Adam Niemczyk tel.  695 032 014

Wszystkie informacje dotyczące działań związanych z operacją będą umieszczane w zakładce Straż Rybacka Spytkowice.